Foto zákazníka
SOFA Dog Wear

Kasper

Whippet
majitel: Johannes Kropf
V akci

Gabriel

Lehká softshellová bunda pro chrty s lepenými švy
Původní cena: od 1180 CZK
Sleva
40%
708 CZK

Garp

Zateplená pláštěnka pro chladné deštové dny
Původní cena: od 1290 CZK
Sleva
40%
774 CZK

Quinto FORTE

Termo tílko - teplé, nová verze
Původní cena: od 540 CZK
Sleva
50%
270 CZK

Zoe

Pláštěnka s podšívkou s bambusovým vláknem
Původní cena: od 770 CZK
Sleva
40%
462 CZK

Anubis

Luxusní a velmi teplá bunda vhodná pro chrty a středomořská plemena
Původní cena: od 1720 CZK
Sleva
50%
860 CZK
O materiálech

Materiály (... aneb neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený pes) 


Materiál je jedním z faktorů, který naprosto zásadně ovlivňuje vlastnosti konečného produktu. Chceme –li bundu, která nás ochrání před deštěm, sáhneme jistě po jiném materiálu než  u bundy, která chrání především ve větrném počasí. V zimě očekáváme od oblečení jiné vlastnosti než v létě. V současné době je velmi často v souvislost s oblékáním používáno slovo „funkční“. Zní to vznešeně, ale v podstatě jde o to, že dané oblečení plní nějakou přesně určenou funkci, ať už zvyšují  tepelný komfort nebo chrání před vnějšími vlivy.
 
Materiály, které používáme k výrobě oblečení pro psy jsou identické s těmi, které na sobě mívají jejich majitelé. Tedy látky příjemné na nošení, poddajné, ale zároveň odolné a trvanlivé a splňující tu funkci, kterou od kusu takového oblečení žádáme.


 
Oblečení do deště (...aneb pokud Váš pes trvá na vycházce i v psím počasí)

 
S příchodem kvalitního oblečení nemusí být venkovní aktivity v deštivých dnech nemožné. Pokud chráníme sebe, jistě chceme chránit i svého psa, hlavně pokud se jedná o chladné podzimní plískanice.
 
Oblečení do deště může být buď vodoodpudivé nebo nepromokavé. Vodoodpudivost je srážení vody na povrchu materiálu a její stékání z povrchu. Po delším používání se tato odpudivost u látky ztrácí a v žádném případě nejde o nepromokavé oblečení.
 
Nepromokavost znamená, že látka nepropustí vodu ani pod vyšším tlakem. Nepromokavost se měří natažením látky na dno válce a přiléváním vody.  Hodnoty (v mm) jsou odečteny ve chvíli, kdy látka propustí první tři kapky. Aby mohl být materiál označen za nepromokavý, musí mít dle norem alespoň 2000 mm vodní sloupec, nicméně pro outdoorové aktivity je to považováno za nedostatečnou hodnotu. Hodnoty kolem 10 000 mm jsou materiály, které již vydrží delší pobyt venku a silnější tlak na materiál, který vzniká při pohybu.
Nepromokavost materiálu lze docílit buď tím, že je na povrch nanesena hmota s různou mírou poréznosti, čímž vznikne tzv. zátěr. Čím silnější zátěr je, tím lepší voděodolnosti se dosáhne, ale tím méně je materiál prodyšný. Aby byl zátěrový materiál zároveň prodyšný a tím i pohodlný na nošení, není nikdy stoprocentně nepromokavý.
 
Daleko lepších vlastností je dosahováno u tzv. membránových materiálů, kdy je na na nosnou textílii nalaminována vrstva speciální membrány nebo je tako vrstva vložena mezi dvě další vrstvy. Tato membrána nepropustí vodu z povrchu dovnitř (kapka vody je až 2000 krát vetší než póry této membrány),ale naopak zvýší zásadně prodyšnost materiálu (molekula páry naopak 700 menší než póry v tkanině). Mezi takové materiály patří například Softshell.
 
Všechny materiály jsou v použití pro oblečení na psy vystaveny větší zátěži než u lidského. Na těle psa skončí po běhání v mokré trávě nebo proběhnutím louže mnohem více vody než na člověku. Navíc není tělo psa izolováno od mokrého povrchu botami a díky srsti se může voda vzlínat i pod obleček. Proto klademe důraz nejen na nepromokavost, ale také na výše zmíněnou prodyšnost. Hodnoty prodyšnosti bývají uvedeny společně s nepromokavostí a hodnoty jsou měřeny v gramech (vody) na m2 (materiálu) na 24 hodin.


 
Thermoúplet (...aneb spodní prádlo je základ šatníku)

 

Naše termoprádlo je vyráběno z polypropylenového úpletu. Jedná se o velmi lehký, ke kůži šetrný materiál, který skvěle odvádí vlhkost. Polypropylen brání rozmnožování mikroorganismů, bakterií a plísní a je vhodný i pro nejcitlivější pokožku. Nečistoty se v této tkanině vždy usazují na povrchu vláken, tím je zajištěna velmi snadná čistitelnost prádla.

 

Pro zvýšení teplotního komfortu (...aneb venčíme v mrazech) 


Fleece-plyšové (kartáčované) úplety na polyamidových nebo polyesterových vláknech jsou ideálním materiálem pro teplé a pohodlné oděvy. V našem sortimentu si tento materiál našel své místo nejen jako šetrná, rychle schnoucí, lehká a hlavně teplá podšívka, ale také jako materiál pro pohodlné mikiny. Nedrží vlhkost, jsou snadné na údržbu, lehké a šetrné k psí kůži a srsti. Vrstva z fleecu může samostatně sloužit jako zlepšení komfortu v podzimních nebo jarních dnech nebo může být spodní vrstvou pod nepromokavým oblečením.


Péče o oblečení (...aneb jak někdy méně je více) 


Stejně jako Vaše funkční bunda bude potřebovat speciální péči, stejně tak i oblečení pro Vašeho psa. 
 
Zátěrové vrstvy na materiálech se praním mechanicky odírá a tudíž se sice pomalu, ale stále snižuje voděodolnost takového oblečení. Lepší než prát v pračce je oblečení otřít mokrým hadříkem, vyprat ručně a pokud je praní v prače nevyhnutelné, použít co nejšetrnější program. Nikdy nesušte v sušičce ani na přímém slunci. Žehlením byste také tento kus oblečení zaručeně zničili.
 
Membránové materiály jsou pro  praní v pračce poněkud vhodnější. Pokud používáte speciální prací prostředek na své membránové oblečení, určitě na tom psím nešetřete a použijte ho také. Když uznáte, že obleček opravdu potřebuje zásah pračky, opět použijte šetrný program při nízké teplotě. Co je důležité, že se nikdy nesmí do praní těchto materiálů přidávat aviváž. Nesušte toto prádlo ani v sušičce ani na přímém slunci a pochopitelně ho nežehlete.
 
O bavlněné oblečení se postaráte stejně jako o to své. Doporučená teplota praní je uvedena na výrobku, zpravidla je to 30/400C. Oblečení není nutné žehlit, je možné ho sušit v sušičce. Při sušení na přímém slunci může dojít ke ztrátě jasnosti barev.
 
Fleecové oblečení je velmi odolné vůči mechanickému opotřebení při praní a ideální teplota je 400C. Velmi rychle schne a je to barevně stálý materiál. Lze použít aviváž, ale nedoporučujeme sušení v pračce nebo na přímém slunci.
 
Prádlo z propylenového úpletu je nejsnazší na údržbu. Může se prát v pračce do teploty 400C, která zajistí odstranění i těch největších nečistot. Nepoužívejte aviváž a určitě nežehlete. Vysoká teplota žehličky tento materiál zničí. Také nedoporučujeme sušení v sušičce nebo na přímém slunci. Materiál je schne rychle i bez vyšších teplot.
 
 
Shop:

SOFA Dog Wear
Strojírenská 259/16, 155 21 Praha 5 - Zličín
Czech republic
+420 734 493 214
Operator of this e-shop:

SOFA Dog Wear PRODUCTION, s.r.o.
ičo: 03841421
dič: CZ03841421